Rozstępy na piersiach

Rozstępy na piersiach są zmorą wielu kobiet. Mogą się one pojawić bez żadnej konkretnej przyczyny, poprzez schudnięcie, a także tak zwany „efekt jojo”, poprzez problemy zdrowotne, a także poprzez intensywny wzrost oraz szybkie powiększenie się piersi.

Pojawiają się też w ciąży, gdy piersi zaczynają gwałtownie się powiększać. Jak widać, przyczyn tych jest wiele – a walka niezwykle trudna.

Z racji tego, że piersi są bardzo delikatnym miejscem, zwłaszcza w okolicach gruczołów, walka z rozstępami na nich jest bardzo utrudniona. Co prawda, na rynku wiele jest kremów i balsamów do ciała na rozstępy, jednakże rzadko przynoszą one upragnione rezultaty. Podczas kupowania tego typu kosmetyków, należy wcześniej o nich poczytać, a także zapytać koleżanki – to najlepsza promocja (lub anty-promocja). Ceny takich kremów są bardzo duże, dlatego należy do zakupu podejść racjonalnie.

Nie tylko kremy do ciała pomagają w walce z rozstępami. Inną alternatywą na pozbycie się rozstępów na piersiach i nie tylko, są profesjonalne maści na blizny. Nie oszukujmy się – stare rozstępy to typowe blizny. Jedna z najpopularniejszych to Cepan, z wyciągiem z cebuli. Zdecydowanie lepszą alternatywą są maści typu Veraderm i Dermatix, ale trzeba już za nie odpowiednio zapłacić.

Jeśli nie chcesz się faszerować chemicznymi środkami i zdecydowanie bardziej wolisz naturalne sposoby, ciekawym rozwiązaniem może się okazać okład z grejpfruta. Należy pokroić go w plastry, a następnie przyłożyć na piersi i owinąć folią – najlepiej wieczorem przy książce, bo nie można się wtedy za bardzo ruszać. Zabiegi te należy powtarzać miesiąc lub dwa. Podobno efekt gwarantowany.

Aby zapobiec tworzeniu się rozstępów na piersiach, trzeba się smarować oliwką, która sprawi, że nasza skóra będzie bardziej elastyczna, dzięki czemu nie będzie się naciągać tworząc nieprzyjemne zmiany skórne.

Niestety rozstępy nie znikną całkowicie, mogą jedynie stać się mniej widoczne, dlatego bardzo ważne jest to, abyś zaakceptowała swoje ciało takie, jakie jest – to podstawa, która zapewni Ci komfort wewnętrzny.

 

Tagi dla tego wpisu: , , ,

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj pierwszy!

Dodaj swój komentarz