Peeling z kawy

Peeling z kawy naturalnej jest świetnym domowym sposobem na cellulit. Dzięki tej prostej czynności zyskasz jędrne pośladki i gładkie uda. Dlaczego akurat kawa? Otóż kofeina w kawie zawarta działa wyszczuplająco na miejsca dotknięte cellulitem.

Kofeina jest bowiem diuretykiem, czyli substancją pozwalającą na odprowadzanie zbędnej wody z komórek skóry.

Kofeina stosowana zewnętrznie, jako peeling antycellulitowy, nawadnia dane miejsce, a im regularniej peeling kawowy stosujesz, tym więcej wody w tym miejscu tracisz. Niestety aby osiągnąć zadowalające rezultaty należy przeprowadzać peelingi kawowe regularnie, inaczej zaprzepaścisz efekt. Gdy zaniechasz peelingów kofeinowych, miejsca dotknięte cellulitem natychmiast przyswajają każdą ilość wody,  rozrastając się.

Peeling kawowy poprawia więc wygląd skóry, ale tylko wtedy gdy stosujesz go systematycznie. Inaczej jest to odnowa skóry jedynie tymczasowa. Przejdźmy teraz do konkretów.

Jak zrobić peeling z kawy?

Przede wszystkim należy zaparzyć zmieloną kawę w niewielkiej ilości wody. Do   peelingu wykorzystujemy zaparzone fusy, do których dodajemy inne substancje odżywcze. Może to być sól, ciemny cukier, cynamon, imbir – czyli substancje, które pomagają wygładzić i ujędrnić ciało. Najbardziej lubię peeling kawowy z dodatkiem cynamonu i imbiru. Skład mieszanki można sobie ustalać według upodobań, co może być fajną zabawą. Do tego, na koniec, dodajemy albo oliwkę do ciała albo żel pod prysznic, by całość ujednolicić, dzięki czemu lepiej nakłada się ja na ciało. Taka mieszkanką nacieramy miejsca dotknięte cellulitem, bądź całe ciało.

Przyznam, że jest to najlepszy peeling do ciała jaki miałam. Efekt gładkiej skóry jest niesamowity i nie do powtórzenia z żadnym innym kosmetykiem ścierającym.

Niestety peeling ma jedną wadę – strasznie brudzi łazienkę , więc należy bardzo uważać aplikując kosmetyk na skórę. Niestety osoby z popękanymi naczynkami mogą mieć problem, bowiem kofeina i ostre peelingi są niewskazane przy tym schorzeniu. Przy słabych naczynkach lepiej sprawdzają się peelingi enzymatyczne bądź delikatniejszy peeling cukrowy z dodatkiem oliwki.

Tagi dla tego wpisu: , , , ,

5 Responses

 1. jak czesto powinnamstosować ten peeling?

  sara - Luty 14th, 2012 at 18:31
 2. Peeling najlepiej stosować 2 lub 3 razy w tygodniu, o czym nasmarować newralgiczne miejsce (dotknięte cellulitem) odpowiednim kremem.

  Nata - Marzec 22nd, 2012 at 19:47
 3. rewelacja! Nie poznaję własnej skóry!;) polecam!

  paulina - Kwiecień 7th, 2012 at 17:32
 4. Ludzie stosujcie to! Przed chwilą spróbowałam … normalnie niepowtarzalne uczucie! Mam 27 lat i cellulit też niestety mnie dotknął. Wiadomo że nie zniknie to z dnia na dzień ale samo to uczucie po jest boskie! Człowiek czuje się bosko! W dodatku super feeling na dłoniach podczas masowania! A jaki będzie tego efekt na dłuższą metę to czas pokaże. Dam znać.

  Tinki - Kwiecień 9th, 2012 at 21:55
 5. Peeling bardzo dobrze działa na trądzik

  Peeling na trądzik - Czerwiec 13th, 2014 at 23:48

Dodaj swój komentarz