Glukozamina i lecytyna

GlukozaminaNiewiele kobiet wie, iż cellulit można wygładzić wprowadzając do swej diety odpowiednie produkty i składniki odżywcze.

Jesteśmy tym, co jemy – każda z nas powinna pomyśleć o tym jedząc bułkę, czy wysoce przetworze chipsy albo konserwy.

Nasza skóra natychmiast da znać o tym, gdy dostarczamy jej śmieciowego jedzenia zamiast pełnowartościowego pożywienia, które nasz organizm przyswoi.

By pozbyć się niechcianego cellulitu należy wprowadzić do menu bardzo urozmaicone i zdrowe pokarmy, które są jednocześnie pogromcami skórki pomarańczowej. Niestety nie co dzień człowiek jest w stanie wpleść potrzebne składniki do swej diety. Wówczas w sukurs rusza suplementacja wspomagająca. Jakie to składniki?

Po pierwsze glukozamina odpowiedzialna za stan naszej skóry. Glukozamina to substancja podstawowa, która potrafi odbudować skórę właściwą uległą uszkodzeniom. Glukozamina odpowiada za stan tkanki łącznej i zdecydowanie wygładza i odmładza skórę. Trudno ją znaleźć w pokarmach gotowych. Natomiast dostępna jest jako suplement diety. By poprawić i ujędrnić skórę wystarczy dawka 1200 miligramów glukozaminy dziennie.

Organizm nie jest w stanie sam wytworzyć wystarczającej ilości składników potrzebnych do odbudowy tkanki łącznej.

Jeśli jej nie ma powstają zmarszczki, wgłębienia i bruzdy – skóra zaczyna wysychać i przerywa się. Dlatego tak ważna jest glukozamina jeśli pragniemy mieć elastyczną i gładką skórę.

Drugi składnik niezbędny do pokonania cellulitu to lecytyna. Lecytyna naprawia tkanki , wypełnia je i odbudowuje nawadniając je. Jeśli organizmowi dostarczymy potrzebnej dawki lecytyny odwdzięczy się nam promienną i lśniącą skórą. Skórą na tyle mocną, że żaden cellulit jej nie złamie.

Lecytynę znajdziemy w wielu pokarmach żywnościowych.

Są to jajka, produkty sojowe, pomidory, sałata lodowa, szpinak, ziemniaki, kalafior, orzeszki ziemne. Oczywiście można się wspomóc tabletkami, jednak lecytyna z produktów żywych jest lepiej przyswajalna i bardziej wartościowa od syntetycznej formy. Dawka dzienna lecytyny dla człowieka wynosić powinna 2000 do 3000 miligramów.

Tagi dla tego wpisu: , ,

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj pierwszy!

Dodaj swój komentarz