Cellulit – zmora kobiet

Wygraj walkę z cellulitem

Wygraj walkę z cellulitem

Nie ważne, czy jesteś szczupła, czy też masz parę kilo nadwagi. Nieważne jaki tryb życia prowadzisz, nieważne ile lat masz. Cellulit i tak prawdopodobnie Cię dopadnie. Tak jak i mnie.

Jestem szczupła, prowadzę aktywny tryb życia i moja skóra często przypomina twarożek, gdy tylko przestaję się ruszać i dbać o siebie. Ponad 90 procent kobiet cierpi na tą nieestetyczną przypadłość, która spędza im sen z powiek.

Różnie to określamy – pomarańczowa skórka, cellulit, nierówności skóry, guzkowata skóra. Jakby na to nie mówić kompleksy, które cellulit powoduje czynią w naszych babskich głowach niemałe spustoszenie.

Gdy nadchodzi lato zamiast wybierać twarzowe kostiumy kąpielowe, zastanawiamy się nad tym, jakie pareo skryje te niedoskonałości skóry i czy nasz chłopak to zauważy.

Plaża to nie sypialnia gdzie zawsze można skryć się w blasku świecy, czy też włączyć nikłe światło. Na plaży ciężko ukryć to i owo – dlatego lato to dla nas, kobiet wyzwanie nie lada.

Skuteczna walka z cellulitem to nie tylko zmagania z samą sobą, to także pozytywna energia, gdy uda się nam tą walkę wygrać. Wówczas osiągamy podwójną korzyść – nasza skóra znów jest gładka, zaś my dzięki temu czujemy się piękne. Bez wątpienia rośnie wtedy nasza samoocena i poprawia się samopoczucie. Gdy walkę przegrywamy, efekt jest zgoła odwrotny. Przetestowałam w swym trzydziestoletnim życiu wiele kosmetyków i środków przeciwko pomarańczowej skórce, wiem, co mi służy i jak dbać o swoją skórę, by była jędrna i zadbana.

Niestety, by osiągnąć taką wiedzę musiałam przejść długą drogę, wie o tym każda z Pan która miała kiedykolwiek cellulit.

Młody wygląd to nie tylko sprawa genów, to ciężka praca każdego dnia, by taki stan zatrzymać jak najdłużej. Ten blog powstał z myślą o takich kobietach jak ja, które na przekór wszystkiemu powiedziały swemu ciało: stop, chce być nadal piękna i rozpoczęły walkę z jego niedoskonałościami i  cellulitem.

Opiszę tu wszystkie znane mi metody począwszy do ćwiczeń, poprzez kosmetyki ujędrniające ciało, na diecie i środkach farmakologicznych skończywszy. Od  Ciebie zależeć będzie, czy  walkę wygrasz, czy będzie to walka z wiatrakami. Jedno jest pewne – poznasz wówczas swój charakter i dowiesz się na ile Cię stać.

Tagi dla tego wpisu: , , , , , ,

Jeszcze nie ma komentarzy - dodaj pierwszy!

Dodaj swój komentarz